Stránky zřizuje Sekce pro mládež ČBK
Obecné informace

Tisk: Milión pro vítěze!

Poslední aktualizace

"Tisk" - přípravná skupinka na celosvětový den mládeže v Kolíně nad Rýnem se sešla v Nazaretě, aby se připravila na vrchol její práce. Chceš vědět co se tam dělo? Chceš vědět co jsme na tebe ušili? Pokud budeš trpělivý, na konci článku máme pro tebe připravenu i velkou soutěž!

Tak jsem ti člověče byl v Nazaretě. Fakt! Nekecám! Ale nééé do toho - jel jsem do tamtoho v Praze - to je takovej baráček, kde se celý rok schází různé skupinky mladých především z pražské diecéze. Víš? No, tak přesně tam jsem se setkal s Frantou, Janou, Katkou, Míšou, Ondrou a Vláďou. Škoda že nemohli přijet Aneta, Filip, Lenka a Veronika. S těma všema totiž pojedu na to setkání, jak se teď o něm všude mluví, do přípravné skupinky tisk. Ale ne v Kolíně nad Labem - přece v Kolíně nad Rýnem!

Co tam jako budeme dělat, jo? No tak třeba budeme vydávat v průběhu celého setkání každý den časopis - Franta bude šéfredaktor a Vláďa vedoucím vydání. Potom budeme připravovat různé materiály pro různé noviny, rádia... To bude mít hlavně na starost Katka - naše šéfová a Míša. Ondra bude psát kroniku setkání a já se budu starat o webové stránky setkání - vytvoříme tam takovou sekci - něco jako "Kolín on-line" nebo "Kolín minutu po minutě." Budou tam všechny fotky, zprávy, ten časopis v elektronické podobě... To pro ty kteří tam z nějakých důvodů nemůžou jet a pro starostlivé rodiče. Ne, Jana se nebude flákat. Na setkání nám bude kontrolovat všechno co napíšeme, aby v tom nebili hrupky, a po setkání ještě společně s Katkou a Frantou budou pracovat na brožurce setkání. A ty ostatní budou pomáhat hlavně s tím časopisem - Filip bude třeba fotit - on je totiž profesionální fotograf.

Ty, ale bylo to úplně perfektní - normálně jsme v pátek kecali až do půlnoci. S některýma jsem se už znal z tiskových týmů Žďár nad Sázavou a Třešť, ale ty ostatní jsem vůbec neznal. Myslím si, že jsme si všichni padli - určitě to bude skvělá parta! Ondru teď přijali do Prahy na žurnalistiku. Jana, ta uzavřela třetí ročník češtiny v Olomouci a Franta studuje na ČVUT. Katka už dělá doktorát na nějaké Římské univerzitě a jako jediná nebydlí v České republice - odstěhovala se za svým manželem na Slovensko. Vláďa už je nějaký ten pátek knězem a momentálně se stará o Příchovice. Prostě každý jsme jiný a podle mě se budeme dobře doplňovat - už se těším jak nám to poklape a jsem zvědavý na členy našeho týmu, které ještě neznám, protože jsem slyšel, že jsou supr.

V sobotu jsme si rozdělili úkoly, jak jsem ti říkal, a seznámili se s Kolínem a technickým zázemím, které tam budeme mít k dispozici. Jediné na čem jsme se ještě nedohodli je název toho časopisu, který tam bude vycházet. A víš co, jestli máš nějaký nápad, jak by se mohl jmenovat, tak ho pošli na email kolin2005@signaly.cz a když vybereme tvůj název, tak máš u nás tričko setkání! Musíš být samozřejmě ale první kdo ten název pošle. Večer jsme se podívali na přehled již uskutečněných celostvětových setkání mládeže, jejichž tradici založil minulý papež Jan Pavel II. Pak jsme se s některými rozloučili a zbytek se díval na záběry z celostátního setkání mládeže ve Žďáře, které jsem viděl poprvé, protože jsem tam byl v tisku a moc jsem se na program nedostal. Na závěr nám místní technik Láďa přečetl pohádku na dobrou noc - tu jak Marušku zlá sestra s macechou poslali v zimě pro jahody. Láďa pro nás měl totiž překvapení a ráno po mši jsme si šli za kostel natrhat pár lesních jahod.

Po snídani jsme ještě dořešili nějaké organizační věci a začli pracovat na podkladech pro různá média. Oběd jsem shltl a teď tady s tebou vykládám. A víš co jsem objevil - letošní prázdniny je vyhlášená soutěž - o milión. Kdo totiž vyhraje a zúčastní se vyhlášení 20. 8. na Marienfeld u Kolína, tak bude odměněn cenou, jejíž součástí se stane každý účastník - to je téměř 1000000 mladých lidí z celého světa účastnící se vigílie, kterou bude sloužit Benedikt XVI. A jestli ještě do ní nejsi přihlášený, tak neváhej - bližší informace najdeš na www.kolin2005.signaly.cz. A kdyby Ti to nevyšlo, tak se na to můžeš alespoň dívat v Český televizi a pokusíme se dostat přímý přenos i na internet. Tak nic, já už končím - musím ještě připravit některé dokumenty, abychom je mohli poslat novinářům. Tak v Kolíně!